birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2019 13:10

Termik santrallar zehir saçmaya devam ediyor

Çelikler Afşin Elbistan Termik Santrali, 'baca filtresiz' çalıştırılmaya devam ediliyor

Termik santrallar zehir saçmaya devam ediyor

Termik santrallar zehir saçmaya devam ediyor. Çelikler Afşin Elbistan Termik Santrali'nin baca filtresiz olarak çalıştığı anlar yurttaşlar tarafından görüntülendi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan bir yurttaş, "Elbistan A Termik Santral bugün 07:45. Çelikler holding 31 Aralık'a kadar ne kazanırsam artık diye santrali hergün böyle çalıştırıyor. Herkesi öldürecek bu katiller sesimizi duyun" diyerek tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, filtresiz termik santrallere mevzuata uyum için 2.5 yıl daha süre veren torba yasanın 50. maddesini veto etmişti.

Erdoğan'ın değişikliği veto ettiği, AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından duyurulmuştu.

Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Termik santrallere birkaç sene daha süre tanınmasını içeren yasa teklifi Cumhurbaşkanımız tarafından veto edilmiştir" açıklamasını yapmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız