Döviz kurundaki artışın etkisiyle sıfır otomobil fiyatları yükselmeye devam ediyor. Bu durumdan nasibini alan otomobillerden biri olan Tesla Model Y, bir hafta içerisinde ikinci kez zamlandı. Tesla Model Y AWD Performance modeli 1.907.193 TL'den 1.954.646 TL'ye çıktı.

Tesla'dan Türkiye fiyatlarına bir zam daha
Fotoğraf: Pixabay

Tesla Model Y Türkiye fiyatına bir zam daha geldi.

Nisan ayında Türkiye pazarına giriş yapan Tesla, seçim sonrası döviz kurundaki artış nedeniyle geçen hafta fiyatlara yüzde 6 civarında zam yapmıştı. Aradan geçen bir haftalık sürecin ardından Tesla Model Y fiyatı bir kez daha zamlandı.

Donanım Haber'de yer alan habere göre, mayıs sonunda yapılan zammın ardından Tesla Model Y'nin 20 inçlik Induction jantlara sahip arkadan itişli (RWD) versiyonu 1.732.765 TL'ye yükselmişti. Yani bir önceki fiyata göre 100 bin TL civarında zam yapılmıştı. Şimdi ise güncel fiyatlara bakıldığında bu fiyatın 1.775.876 TL'ye çıktığı görülüyor.

Güncel olarak Türkiye'de satılan tek model olan Model Y'nin üç farklı versiyonu bulunuyor. Tek motorlu RWD versiyonun yanı sıra dört tekerlekten çekişli Long Range ve Performance versiyonları mevcut. Bu versiyonların güncel fiyatları da 1.853.721 TL ve 1.954.646 TL olarak belirtiliyor.

Tesla Model Y, Türkiye'de satışa sunulduğundan bu yana 10 binden fazla sipariş aldı. Türkiye'deki kur zamlarının aksine bazı diğer pazarlarda fiyat indirimleriyle gündeme gelen model, 2023'ün ilk çeyreğinde 267.200 adetlik satışla en çok satılan otomobil olmayı başardı.