birgün

20° KAPALI

MEDYA 04.12.2018 09:39

teyit.org, İBB'nin yayıncısı Modyo TV ile iş birliği yaptı

teyit.org, İBB'nin yayıncısı Modyo TV ile iş birliği yaptı

Haber kaynağı olarak interneti kullanan yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin çevrimiçi platformlarda doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak iddiasıyla kurulan teyit.org, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yayıncılarından Modyo TV ile iş birliğine gitti.

Buna göre, teyit.org'un içerikleri metro, metrobüs ve vapurlarda gösterilecek.

teyit.org, İBB ile yaptığı iş birliğini duyurduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kentteki metro, metrobüs ve vapur hatlarında yer alan ekranlardaki yayın akışının organizasyonunu Modyo TV yürütüyor. Her hafta teyit.org tarafından hazırlanan üç yeni içerik, hatlarda yer alan 7 bin 600 ayrı ekranda gösterilecek.

Haftanın doğruları yanlışları, teyitlemeye dair kısa ipuçları ve yeni medya alanındaki araştırmalar İstanbul’daki yolcularla buluşacak.

Bu iş birliği ile hem teyit.org’un daha çok kişiye doğrudan ulaşması hem de sahte habere dair farkındalığın artırılması hedefleniyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız