birgün

21° AÇIK

SPOR 28.07.2021 11:52

TFF Başkanı Özdemir açıkladı: Stat kapasitesinin yüzde 50'si oranında seyirci alınacak

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda stat kapasitesinin yüzde 50, locaların ise yüzde 100'ü olmak üzere taraftarların statlarda maç izleyebileceklerini söyledi. Yabansı sınırı uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Özdemir, "2021-2022 sezonunda uygulayacağımızı kulüplerimize 1 yıl önce bildirdik" dedi.

TFF Başkanı Özdemir açıkladı: Stat kapasitesinin yüzde 50'si oranında seyirci alınacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, "Stat kapasitesinin yüzde 50'si, locaların ise yüzde 100'ü olmak üzere artık taraftarlarımız statlarda maç izleyebilecekler" açıklamasını yaptı.

TFF Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, kulüp başkanları ve genel kurul delegelerinin katılımıyla yapılan genel kurulda divan kurulu oluşturuldu. Divan başkanlığına Mehmet Büyükekşi seçildi.

Gündem maddelerine geçilmesinin ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Gündemin 16. maddesi olan TFF statüsünün değiştirilmesi verilen önergeyle gündemden çıkarıldı. Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Uzlaşmazlık Çözüm Kurulunun seçimle göreve gelmesine ilişkin önerge ise oy çokluğuyla kabul edilerek genel kurul gündeminin sonuna eklendi.

ÖZDEMİR'DEN AÇIKLAMALAR

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Özdemir, açıklamasında, "Stadyum kapasitelerinin yüzde 50'si, locaların yüzde 100 olmak üzere taraftarlarımız bu sezon maç izleyebilecekler. Salgının seyrine göre futbol ailemiz için her türlü kolaylığı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Yabancı oyuncu sayısı konusuna değinen Özdemir, "Yeni yabancı sayısı kararını geçen sezon uygulayacaktık, sizlerden gelen talep nedeniyle bunu erteledik. 2021-2022 sezonundan itibaren bu kararı uygulayacağımızı sizlere bildirdik. Amacımız tüm kulüplerin planlamalarını buna göre yapmasıydı" diye konuştu.

Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda Kulüpler Birliği ile mutabık kaldıklarını kaydeden Özdemir, "Kulüpler Birliği'nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldık. TFF'nin kanunen sahip olduğu yayın haklarının, kurulacak Süper Lig A.Ş'ye devredilmesini TFF olarak destekliyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol