birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 07.05.2021 12:04

TFF'den Fenerbahçe'ye ret

Türkiye Futbol Federasyonu; Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti.

TFF'den Fenerbahçe'ye ret

Türkiye Futbol Federasyonu; Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti.

TFF, söz konusu müsabakada kural hatası olmadığına karar verdi.

Spor Toto Süper Lig'in 38. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile karşıya gelmiş ve karşılaşma başladığı gibi 0-0 sona ermişti. Fenerbahçe bu beraberlikle zirvedeki rakibi Beşiktaş ile aradaki puan farkının 5'e çıkmasını engelleyememişti.

ytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe maçında iptal edilen penaltı pozisyonunda kural hatası olduğunu iddia eden Sarı Lacivertliler, federasyona resmi başvuruda bulunduklarını açıklamıştı.

Kulübün açıklamasında şu ifadeler kullanılmıştı:

"Penaltı kararının iptali, dünya genelinde futbolun kurallarını belirleyen IFAB’ın ilgili maddelerinin açık bir ihlalidir. Söz konusu hatanın hakem değil kural hatası olmasından dolayı maçın tekrarı gerektiği de tartışmasız şekilde ortadadır. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na gereken başvurular gün içerisinde yapılacaktır. Sezon başından itibaren kritik hatalarla maç sonuçlarımıza yapılan açık etkinin, bu son kararla geri dönülemez bir boyuta taşındığını vurguluyor; tüm camiamızın sabrını zorlayan bu durumun düzeltilmesini talep ediyoruz."
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol