TFF, Lucescu ile yollarını ayırdı

11.02.2019 15:37 GÜNCEL
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile yollarını ayırdı. TFF’den yapılan açıklamada, Lucescu ile yapılan toplantının ardından Rumen teknik direktörler sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda anlaştıkları belirtildi: TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış […]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile yollarını ayırdı.

TFF’den yapılan açıklamada, Lucescu ile yapılan toplantının ardından Rumen teknik direktörler sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda anlaştıkları belirtildi:

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım’da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu’ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin kalbimde daima özel bir yeri olacak.”

Toplantının ardından bir açıklama yapan Lucescu, şunları söyledi:

“Türkiye A Milli Takımı’nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık.”

Daha önce Türkiye’de Galatasaray ve Beşiktaş’ı çalıştıran Rumen teknik adam, Ağustos 2017’de A Milli Takım’ın başına geçmişti.

Milli Takım, ilk kez düzenlenen UEFA Uluslar Ligi’nde 4 maçta 1 galibiyet 3 mağlubiyet aldı.

Milli Takım’da Lucescu’nun yerine, Beşiktaş Teknik Direkötörü Şenol Güneş’in geleceği iddia ediliyor.