birgün

17° PARÇALI BULUTLU

SPOR 16.07.2021 17:12

TFF, Oğulcan Çağlayan'ın lisansını çıkarmadı

Galatasaray ve Çaykur Rizespor arasında devam eden usulsüz transfer davası Yargıtay'a taşınmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu, Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkarmadı. UEFA listesine adı yazılamayan Oğulcan, PSV karşısında da forma giyemeyecek.

TFF, Oğulcan Çağlayan'ın lisansını çıkarmadı

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Hollanda'nın PSV Eindhoven ile oynayacağı maç öncesi oyuncu listesini UEFA'ya sundu. Sarı-kırmızılılarda, yeni transferler Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Barış Alper Yılmaz listede yer alırken Oğulcan Çağlayan TFF lisansını çıkarmadığı için UEFA'ya bildirilemedi

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, konuyla ilgili kulübün dört gündür TFF yetkililerinin bilgilendirmelere rağmen toplanmadığının altını çizerek "TFF’nin böylesine önemli bir konuyla ilgili olarak, özellikle bir Türk futbolcunun bir Türk kulübü adına uluslararası arenada mücadele etmesinin söz konusu olduğu bir durumda, hukuka aykırı bir şekilde yaklaşım sergilemesi kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Habertürk TV'de yayınlanan programda konuya dair "UEFA'nın oyuncunun oynatılmasına izin verdiğinin altını çizen Elmas, "Bizim bir oyuncumuzun transferi konusunda başka kulüple davamız var. Mahkemede görülüyor. UEFA bize oynatma izni verdi ama TFF, Avrupa'da oynatmak için izin vermedi. Gerekçe yok! Bu akşam biz ne diyeceğiz onu bekliyorlar" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol