birgün

7° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 11.02.2021 11:35

"The Last of Us" dizisi için başroller belli oldu

HBO tarafından hazırlanan The Last of Us dizisinin başrollerinde Game of Thrones ile çıkış yapan Bella Ramsey ve Pedro Pascal yer alacak.

"The Last of Us" dizisi için başroller belli oldu

HBO, geçtiğimiz yılın mart ayında sürpriz bir açıklamaya imza atmış ve son yılların en popüler video oyunlarından biri olan The Last of Us‘ı diziye uyarlamak için hazırlıkların başladığını duyurmuştu.

filmloverss.com'un haberine göre; geçtiğimiz ay, dizinin ilk bölümünü yönetmesi için Beanpole ile adından övgüyle söz ettiren Kantemir Balagov ile anlaşılmasının ardından, bugün de dizinin başrolünde yer alacak ilk isim belli oldu.

Oyunun merkezindeki iki ana karakterden biri olan Ellie’yi canlandırması için Game of Thrones ile çıkış yapan Bella Ramsey ile anlaşıldı. 17 yaşındaki Ramsey, Game of Thrones dizisinde Lyanna Mormont karakterine hayat vererek dikkatleri üzerine çekmişti. Genç oyuncu kısa süre Lena Dunham’ın yeni filminin oyuncu kadrosuna da dâhil olmuştu.

Öte yandan dizide Joel karakterine hayat vermesi için Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali ile görüşüldüğü iddia edilmişti. Ellie’yi Bella Ramsey’nin canlandıracağının ortaya çıkmasından kısa süre sonra Deadline tarafından paylaşılan bilgiler, Joel karakterine de Pedro Pascal‘ın hayat vereceğini ortaya çıkardı.

HBO’nun The Last of Us dizisini Craig Mazin ve Neil Druckmann hazırlıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol