Twitter, ABD gazetesi The New York Times'ın resmi hesabındaki onay işaretini kaldırdı. The New York Times tarafından daha önce yapılan açıklamada, kurumsal hesaplarının doğrulanması için Twitter'a ödeme yapılmayacağı ifade edilmişti.

The New York Times ücret ödemedi, Twitter mavi tiki kaldırdı
Fotoğraf: AA

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, ABD gazetesi The New York Times'ın resmi hesabındaki onay işaretini (Mavi tik) kaldırdı.

Twitter'ın CEO'su Elon Musk daha önce yaptığı bir açıklamada Twitter'ın yüksek profilli kullanıcılarının birçoğunun, kimliklerini doğrulamaya ve onları sosyal medya platformundaki taklit hesaplardan ayırmaya yardımcı olan mavi onay işaretlerinden istenen ücreti ödememeleri durumunda mavi tikleri kaldıracağını duyurmuştu.

new-york-times-ucret-odemedi-twitter-mavi-tiki-kaldirdi-1145920-1.

Reuters'ın haberine göre; The New York Times yayınladığı bir haberde, kurumsal hesaplarının doğrulanması için Twitter'a ödeme yapmayacağını açıkladı.

Musk ise gazeteye ilişkin attığı tweet'lerde, The New York Times'ın onay işaretinin kaldırılacağını belirtti ve gazete hakkında tepki çeken yorumlarda bulunarak "Akışları Twitter'da ishalle eşdeğer. Hiç okunmuyor. Sadece en iyi makalelerini yayınlasalar çok daha fazla gerçek takipçileri olurdu. Aynı şey tüm yayınlar için geçerli" ifadelerini kullandı.