birgün

21° AÇIK

THİV’den online sempozyum: Küresel insan hakları krizi karşısında ne yapmalı?

Türkiye İnsan Hakları Vakfı 3 – 7 Ekim 2020 tarihlerinde “Yeni Bir İnsan Hakları Hareketine Doğru: Küresel İnsan Hakları Krizi Karşısında Ne Yapmalı?” konulu uluslararası sempozyum düzenliyor.

BİRGÜN EGE 29.09.2020 14:34
THİV’den online sempozyum: Küresel insan hakları krizi karşısında ne yapmalı?
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 3-7 Ekim tarihleri arasında “Yeni Bir İnsan Hakları Hareketine Doğru: Küresel İnsan Hakları Krizi Karşısında Ne Yapmalı?” başlıklı uluslararası sempozyum düzenleyecek.

Sempozyumda gerçekleştirilecek tartışma başlıklarındaki sorularla, insan hakları aktörleri için yeni stratejiler ve modellerin geliştirilmesi amacıyla tartışmayı hedefliyor.

Sempozyumun bir diğer amacı ise insan hakları gündeminde aciliyet teşkil eden ve alarm veren meseleler için hak savunucularının, akademisyenlerin, sivil toplum gönüllüleri ve en genelde sivil toplum bileşenlerinin bir araya gelebileceği bir ortak düşünme alanı oluşturmak.

5 gün sürecek sempozyum, ön kayıtla online olarak gerçekleştirilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun