birgün

6° AÇIK

BİRGÜN EGE 29.09.2020 14:34

THİV’den online sempozyum: Küresel insan hakları krizi karşısında ne yapmalı?

Türkiye İnsan Hakları Vakfı 3 – 7 Ekim 2020 tarihlerinde “Yeni Bir İnsan Hakları Hareketine Doğru: Küresel İnsan Hakları Krizi Karşısında Ne Yapmalı?” konulu uluslararası sempozyum düzenliyor.

THİV’den online sempozyum: Küresel insan hakları krizi karşısında ne yapmalı?

BİRGÜN EGE

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 3-7 Ekim tarihleri arasında “Yeni Bir İnsan Hakları Hareketine Doğru: Küresel İnsan Hakları Krizi Karşısında Ne Yapmalı?” başlıklı uluslararası sempozyum düzenleyecek.

Sempozyumda gerçekleştirilecek tartışma başlıklarındaki sorularla, insan hakları aktörleri için yeni stratejiler ve modellerin geliştirilmesi amacıyla tartışmayı hedefliyor.

Sempozyumun bir diğer amacı ise insan hakları gündeminde aciliyet teşkil eden ve alarm veren meseleler için hak savunucularının, akademisyenlerin, sivil toplum gönüllüleri ve en genelde sivil toplum bileşenlerinin bir araya gelebileceği bir ortak düşünme alanı oluşturmak.

5 gün sürecek sempozyum, ön kayıtla online olarak gerçekleştirilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız