birgün

6° PARÇALI BULUTLU

THY, deprem bölgesindeki illerden uçuşları ücretsiz yaptı

Türk Hava Yolları, (THY) depremden etkilenen illerden yapılacak yurt içi direkt uçuşların 13 Şubat Pazartesi gününe kadar ücretsiz yapılmasına karar verdi.

GÜNCEL 07.02.2023 18:35
THY, deprem bölgesindeki illerden uçuşları ücretsiz yaptı
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremlerin ardından hem deprem merkezine hem de etkilenen 10 ile yardımlar sürüyor. Türk Hava Yolları'ndan uçuşlara dair yeni bir açıklama geldi.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Deprem bölgesine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaşmaları için AFAD koordinasyonunda operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kayseri çıkışlı direkt uçuşlarımız 13 Şubat'a kadar tek yön ücretsiz olarak vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır. İlgili uçuşlarımızda yolcu düzeninin sağlanması için havaalanlarına rezervasyon yaparak gelmenizi rica ederiz."

Üstün, rezervasyon için THY'nin 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezinin aranması gerektiğini belirtti.

PEGASUS DA UÇUŞLARI ÜCRETSİZ YAPTI

Pegasus da deprem bölgesinden çıkışlı uçuşların ücretsiz olacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, "Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa meydanlarından çıkışlı planlanan tüm yurt içi direkt uçuşlarımız 12 Şubat 2023 tarihi de dahil olacak şekilde ücretsiz olacaktır" denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol