birgün

19° AÇIK

THY işçilerini çatışma ortamında bırakıp dönen CEO Aycı, tansiyon düşünce tahliye uçağına bindi

Eşiyle birlikte Kazakistan'da bulunduğu sırada olayların patlak vermesi üzerine, çatışma ortamında 30 personelini mahsur bırakıp Türkiye’ye dönen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yeni bir karar aldı. Aycı, tansiyonun düşmesiyle birlikte işçileri almaya giden uçağa binerek yeniden Kazakistan’a gitti.

GÜNCEL 11.01.2022 10:52
THY işçilerini çatışma ortamında bırakıp dönen CEO Aycı, tansiyon düşünce tahliye uçağına bindi
Abone Ol google-news

Kazakistan’da çalışanların, LPG zammına tepki göstermesi üzerine başlayan ve Devlet Başkanı Nazarbayev’in ülkeden kaçmasıyla devam eden olaylar sırasında THY ile ilgili dikkat çeken gelişmeler devam ediyor.

Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, eşi Tuğçe Saatman ile özel bir ziyaret için 30 Aralık’ta Almati’ye gitti. Yılbaşını bu ülkede geçiren Aycı ve eşi olayların başlaması üzerine 5 Ocak günü özel izinle, özel olarak hazırlanan bir kargo uçağıyla Türkiye’ye döndü.

Ancak Aycı, arkasında yaklaşık 30 THY işçisini bıraktığı için tepkilerle karşılandı. THY’nin Kazakistan’da tarifeli uçuş yaptığı Nur-Sultan, Almatı, Türkistan ve Aktav seferlerinin durdurulmasının ardından Almatı’da yatı görevinde olan hem THY’nin hem de diğer Türk hava yolu şirketlerinin yaklaşık 75 uçuş personeli ülkede mahsur kaldı.

AYCI VE BAZI YÖNETİCİLER TAHLİYE UÇAĞINDA

Söz konusu eleştirilerin ardından Aycı, Kazakistan’daki tansiyonun düşmesiyle işçileri almaya giden tahliye uçağına bindi. Sözcü gazetesinden Yusuf Demir’in haberine göre; gece yarısı 01.30’da İstanbul Havalimanı’ndan kalkan tahliye uçağına İlker Aycı ve bazı üst düzey yöneticiler de bindi. Uçak 09.00 sıralarında Almati’ye indi. Tüm THY personeli’nin yanı sıra MNG ve ACT havayolu personelinin ve Kazakistan’da kalan bazı Türkler’in öğleden sonra Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol