birgün

12° PARÇALI BULUTLU

THY ve Pegasus, Fas uçuşlarını durdurdu

Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus, Omicron varyantı nedeniyle Fas uçuşlarının karşılıklı olarak durdurulduğunu açıkladı.

GÜNCEL 29.11.2021 10:59
THY ve Pegasus, Fas uçuşlarını durdurdu
Abone Ol google-news

Fas, yeni tip koronavirüsün varyantı olan Omicron nedeniyle ülkeye girişini engellemek amacıyla yolcu uçuşlarını 14 gün boyunca askıya aldı. Bunun üzerine Pegasus ve THY bu ülkeye yapacağı uçuşları durdurma kararı aldı.

İlk olarak Güney Afrika’dan rastlanan Omicron varyantı ile ilgili Türkiye, bazı ülkelere uçuş kısıtlaması getirmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’den Türkiye’ye seyahat edilmesine izin verilmeyeceğini belirtmişti.

Bugün Pegasus Hava Yolları, sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla Fas ile uçuşların karşılıklı olarak durdurulduğunu açıkladı:

"Resmi otoritelerin aldığı karar doğrultusunda; 30 Kasım 2021 tarihi itibarıyla Fas ile uçuşlarımız karşılıklı olarak 14 günlüğüne durdurulmuştur. Bir sonraki uçuşumuz 13 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecektir."

THY Basın Müşavirliği de Kazablanka ve Marakeş'e yapılan uçuşların durdurulduğunu şu mesajla açıkladı:

"Fas’taki uçuş noktalarımız Marakeş ve Kazablanka’ya gerçekleştirdiğimiz uçuşlar, alınan karar uyarınca karşılıklı olarak durdurulmuştur. Misafirlerimiz, bilet değişiklik, iptal ve iade işlemlerini web sitemiz veya çağrı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir, detaylı bilgiye erişebilirler.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol