birgün

23° AÇIK

"THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Kazakistan’da mahsur kaldı"

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman'ın, akaryakıt zammıyla başlayan eylemler nedeniyle Kazakistan'da mahsur kaldığı iddia edildi.

GÜNCEL 06.01.2022 11:52
"THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Kazakistan’da mahsur kaldı"
Abone Ol google-news

Kazakistan'daki olaylar nedeniyle ülkede mahsur kalanlar arasında THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşinin de olduğu iddia edildi.

Kazakistan’da akaryakıt zammının ardından başlayan ve hükümeti düşüren halk eylemleri devam ediyor.

Ülkede uçak kalkışına izin verilmezken, THY yaşanan olaylar nedeniyle Nur Sultan'a yapacağı tarifeli seferlerini karşılıklı iptal etmişti. THY'nin dönüş seferi için Nur Sultan'da bulunan 4 kabin ve 2 kokpit görevlisinin bir otelde konakladığı da belirtilmişti.

Cüneyt Özdemir, Youtube'da yaptığı canlı yayında, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman'ın Kazakistan'da mahsur kaldığını söyledi.

Özdemir, 25 kişilik THY ekibinin de ülkeden çıkamadığını duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol