birgün

8° AÇIK

EKONOMİ 17.09.2021 12:54

Ticaret Bakanı Muş'tan fahiş fiyat açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş fahiş fiyatlar ile mücadele ile ilgili şikayetler olduğunu belirtirek, "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret. Yaptırımları çok ağır olacak" dedi. Otomotiv sektöründe artan şikayetlere de değinen Muş, “Yaptırımları çok ağır olacak” dedi.

Ticaret Bakanı Muş'tan fahiş fiyat açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, fahiş fiyatlar ile mücadele ve otomotiv sektöründe artan şikayetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muş, gazetecilere yaptığı açıklamada fahiş fiyatlar ile mücadele ile ilgili şikayetler olduğunu belirtirken "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret. Yaptırımları çok ağır olacak" açıklamasında bulundu.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ARTAN ŞİKAYETLER

Haber Global'in aktardığına göre, Muş, otomotiv sektöründe artan şikayetler ile ilgili teftiş kurulunun harekete geçtiğini ifade etti.

ÖTV indirimi sonrası bayilerde yaşanan araç sıkıntısına da değinen Muş, "Kural dışılık varsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Çok ağır yaptırımlar olacak" ifadelerini kullandı.

‘USULSÜZLÜK VARSA GEREĞİ YAPILIR’

Muş, şunları söyledi:

“Şu an çalışmalar devam ediyor, kuralları aşanlar varsa gereken cezayı alırlar. Burası tanımlı ve kurallı bir alan. O açıdan eğer usulsüzlük varsa gereği yapılır. Organize fiyat artışını tetikleyen ne varsa gereken yapılır.

Eğer araçlar stokta tutuluyorsa, anlaşıp galericilere veriliyorsa ve vatandaş bunlardan dolayı araç bulamıyorsa tespiti halinde çok ağır yaptırımları olacak.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol