Ticaret Bakanlığı’ndan Volkswagen açıklaması

17.10.2019 13:34 EKONOMİ

Volkswagen tarafından Manisa'ya yapılması planlanan fabrika yatırımının ertelenmesi hakkında, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Volkswagen şu anda yatırımını durdurmuş durumda değil. Volkswagen yatırımı devam edecek" dedi.

Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için teşviki ikiye katladı Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için teşviki ikiye katladı

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, DEİK'in düzenlediği 'Türkiye'nin Kuşak ve Yol Girişiminde Konumlandırılması' bilgilendirme toplantısında son günlerde özellikle Alman medyası kaynaklı olarak ortaya atılan Volkswagen'in Türkiye'de kuracağı üretim merkezi yatırımını durduğu yönelik iddialara ilişkin değerlendirme yaptı.

Turagay, Alman otomotiv devi Volkswagen'in Türkiye yatırımını durdurmadığını belirtti.

Türkiye'de ertelenen Volkswagen yatırımına bir ülke daha talip oldu Türkiye'de ertelenen Volkswagen yatırımına bir ülke daha talip oldu

“ŞU ANDA YATIRIM DURMUŞ DEĞİL”

Turagay, “Volkswagen şu anda yatırımını durdurmuş durumda değil. Bir kere bunu net ortaya koyalım. Volkswagen yatırımı devam edecek, çünkü şirket kuruldu. Bununla ilgili sürekli spekülasyonların çıkarılması hoş değil. Ben o noktada bir olumsuzluk görmüyorum” dedi.

Volkswagen’den Türkiye açıklaması Volkswagen’den Türkiye açıklaması