birgün

28° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 19.11.2019 13:49

TikTok uygulaması Facebook ve Instagram'ı geçti

TikTok uygulaması Facebook ve Instagram'ı geçti

Çinli sosyal medya uygulaması TikTok, Facebook ve Instagram gibi devleri geride bırakarak en çok indirilen 3 uygulama arasına girmeyi başardı.

Son döneme damgasını vurmayı başaran uygulamalardan biri olan TikTok’un 1.5 milyarlık indirilme barajını aştığı açıklandı.

SensorTower tarafından paylaşılan rapora göre Çinli sosyal medya uygulaması, en çok indirilen uygulamalar (oyunlar hariç) kategorisinde açık ara farkla 3. Sıraya yerleşeyi başardı.

TikTok bu başarısıyla birlikte Facebook ve Instagram gibi fenomen uygulamaları da geride bırakmış oldu.

Çin kökenli sosyal medya uygulamasının önünde ise iki isim yer alıyor. WhatsApp ve Messenger.

tiktok-uygulamasi-facebook-ve-instagram-i-gecti-651301-1.

Elbette şu noktayı da atlamamak gerekiyor. Bu indirmelerin büyük bir çoğunluğunu Çin ve Hindistanlı kullanıcılar oluşturuyor. Malum bu ülkelerde bazı sosyal medya uygulamalarını kullanmak yasak. Dolayısıyla kullanımı serbest olan popüler bir uygulamaya talep hayli yoğun olabiliyor.

Çin kökenli bu uygulama, daha çok 20 yaş altı kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız