birgün

0° PARÇALI BULUTLU

Tilkiye işkencede Ardahan Valiliği'nden açıklama

Ardahan'da tilkiye işkence edenler  hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi. Ardahan Valiliği’nden yapılan açıklamada, tilkinin doğal yaşama bırakıldığı belirtildi.

GÜNCEL 06.01.2022 10:23
Tilkiye işkencede Ardahan Valiliği'nden açıklama
Abone Ol google-news

Ardahan’da tilkiye işkence yaparak görüntüleri sosyal medyada paylaşanlar hakkında soruşturma açıldı. Valilikçe yapılan açıklamada da tilkinin doğal yaşama bırakıldığı ifade edildi.

Ardahan Valiliği, yaralı haldeki tilkiye yapılan kötü muamele yapılanla ilgili bir açıklama yayınladı.

Valilikten yapılan açıklamada, sosyal medyada yayınlanan, bir tilkiye kötü muamelede bulunulduğuna ilişkin görüntülerin ardından yapılan çalışmalarda, şahısların kimlik ve adreslerinin belirlendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve Ardahan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı da bilgilendirilerek adli işlem süreci de başlatılmıştır. Ayrıca, kötü muameleye maruz kalan tilkinin doğal hayata bırakılması sağlanmıştır."

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol