birgün

23° AÇIK

SİYASET 22.10.2018 10:07

TİP ilk kongresini yaptı

TİP ilk kongresini yaptı

‘Gel Kardeşim’ başlıklı bir metinle yeniden kuruluş için yola çıkan Türkiye İşçi Partisi (TİP), ilk kongresini dün Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Enternasyonal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye aralarında ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Çiçek Çatalkaya, Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, HDP Milletvekili Oya Ersoy, gazeteci Güray Öz, DİSK Limter-İş Genel Başkanı Kamber Saygılı ve Veli Saçılık’ın yanı sıra çok sayıda isim katıldı.

TİP Merkez Komitesi adına konuşan Metin Çulhaoğlu, “Yaşasın devrim ve sosyalizm! Selam olsun dünyanın ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine” dedi. Merkez Komite üyesi Aslı Altınok ise konuşmasında “Geleceğimizi, emeğimizi, özgürlüğümüzü çalanların saraylarını başlarına yıkacağız. Direnen tüm kadınlara, gençlere, emekçilere partimiz armağan olsun” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol