birgün

8° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 22.10.2018 10:07

TİP ilk kongresini yaptı

TİP ilk kongresini yaptı

‘Gel Kardeşim’ başlıklı bir metinle yeniden kuruluş için yola çıkan Türkiye İşçi Partisi (TİP), ilk kongresini dün Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Enternasyonal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye aralarında ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Çiçek Çatalkaya, Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, HDP Milletvekili Oya Ersoy, gazeteci Güray Öz, DİSK Limter-İş Genel Başkanı Kamber Saygılı ve Veli Saçılık’ın yanı sıra çok sayıda isim katıldı.

TİP Merkez Komitesi adına konuşan Metin Çulhaoğlu, “Yaşasın devrim ve sosyalizm! Selam olsun dünyanın ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine” dedi. Merkez Komite üyesi Aslı Altınok ise konuşmasında “Geleceğimizi, emeğimizi, özgürlüğümüzü çalanların saraylarını başlarına yıkacağız. Direnen tüm kadınlara, gençlere, emekçilere partimiz armağan olsun” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız