birgün

3° KAPALI

TİP’li vekiller köprüye Gezi pankartı astı

Gezi Direnişi’nin 9. yıl dönümünde TİP’li milletvekilleri, Boğaziçi Köprüsü’ne Gezi pankartı astı. Polis, pankartı keserek boğaza düşürdü. Polisin pankart asan vekillere yönelik müdahale görüntülerini paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise polisleri 'ödüllendireceklerini' söyleyerek, TİP'liler hakkında 'suç duyurusunda bulunacaklarını' ifade etti.

GÜNCEL 31.05.2022 10:48
TİP’li vekiller köprüye Gezi pankartı astı
Abone Ol google-news

Gezi Direnişi’nin 9. yıl dönümünde Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri, Boğaziçi Köprüsü’ne “Her yer Taksim, her yer direniş” yazan pankart astı. Polis, milletvekillerine müdahale etti, pankartı keserek boğazın sularına düşürdü.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile miletvekilleri Ahmet Şık ve Sera Kadıgil, Gezi Direnişi’nin 9 yıl dönümünde Boğaziçi Köprüsü’ne “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankart astı.

Ahmet Şık’ın kişisel twitter hesabından canlı yayınlanan videoda polisin “Bu bayrağı buraya asamazsın” diyerek milletvekillerine müdahale etmek istediği görülürken, çevredekilerin “O milletvekili, milletvekili” dediği duyuldu. Ahmet Şık, polisin yakasından tutarak çektiğini söyledi.

Polis, pankartı asıldığı yerden keserek boğazın sularına düşürdü.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın sosyal medya hesabından paylaşım yapan milletvekili Sera Kadıgil ise, eylem sırasında telefonunun bir polis tarafından denize atıldığını bildirdi.

SOYLU PAYLAŞIM YAPTI: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, polislerin müdahale görüntülerine yer vererek, TİP’li vekiler hakkında suç duyurusunda bulanacaklarını duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol