birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 08.04.2020 20:54

TIR şoföründe koronavirüs çıktı, 7 evde 24 kişi karantinaya alındı

Bir TIR şoföründe koronavirüs çıkması sonucu, Antep’in 2 ilçesinde toplamda 7 evin koronavirüs nedeniyle karantina altına alındığı bildirildi

TIR şoföründe koronavirüs çıktı, 7 evde 24 kişi karantinaya alındı

Antep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 7 ev karantina altına alındı.

Bir süre önce Özbekistan'dan İslahiye ilçesine dönen TIR sürücüsü, koronavirüs tespit edilmesi üzerine hastaneye yatırıldı. Sürücünün temasta olduğu İslahiye ilçesindeki 6, Nurdağı ilçesindeki bir ev Hıfzıssıhha Kurulu kararınca karantinaya alındı.

antep-te-7-ev-koronavirus-nedeniyle-karantinaya-alindi-713288-1.

Binaların çevresi ile sürücünün kullandığı TIR ve dorsesinin etrafına İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince emniyet şeridi çekildi.

7 EVDE 24 KİŞİ KARANTİNA ALTINDA

Doktorların araştırması sonucunda E.K. ile temas kurduğu tespit edilen İslahiye'de 6 evde bulunan 20 kişi ve Nurdağı ilçesindeki kızına ait evdeki 4 kişi karantina altına alındı. Jandarma tarafından evlerin çevresine güvenlik şeridi çekilirken, 24 kişinin testlerinin devam ettiği öğrenildi.

Giriş ve çıkışların yasaklandığı ikametlerde oturanların gözetimde kaldıkları sürece tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı bildirildi.

AA-DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız