birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.06.2021 19:24

Tire'de 30 fabrika işçisi zehirlendi

Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikada çalışan yaklaşık 30 işçi, zehirlenme şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Tire'de 30 fabrika işçisi zehirlendi

Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında 30 işçi, zehirlenme şikayetiyle hastaneye sevk edildi. Yaklaşık 30 işçi, iddiaya göre mide bulantısı ve kusma şikayetiyle 112’yi aradı. İşçiler, fabrikadan Tire Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne sevk edildi. Bazı işçiler ise acil servise özel araçlarla getirildi.

İşçilerin neden ve nasıl zehirlendikleri henüz bilinmiyor.

“SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, “İlk aldığımız bilgilere göre durumu ağır olan hasta yok. Konu jandarmamız tarafından tüm yönleriyle soruşturuluyor. Soruşturma neticesinde bir kusur tespit edilirse gerekli adli işlemler yapılacaktır” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol