birgün

11° KAPALI

GÜNCEL 25.01.2020 13:27

TMMOB heyeti deprem bölgesinde: Hasarlı yapılar tespit edilerek yetkililere bildiriliyor

TMMOB’un yaptığı açıklamada Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu bünyesinde oluşturulan ekibin Elazığ ve Malatya'ya ulaştığı,“Hasarlı yapıların tespit edilerek yetkililere bildirildiği” belirtildi

TMMOB heyeti deprem bölgesinde: Hasarlı yapılar tespit edilerek yetkililere bildiriliyor

BirGün / Ankara

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından yapılan açıklamada Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu bünyesinde oluşturulan ekibin depremin meydana geldiği Elazığ ile Malatya'ya ulaştığı ve bölgede çalışmalara başladığı açıklandı.

Açıklamada, “Hayatını kaybeden yurttaşlarımız için başsağlığı, yaralılara da sağlık diliyoruz. Sivrice'de bulunan TMMOB Heyeti yıkılmamamış durumda olan hasarlı yapıları tespit edip yetkililere bildiriyor. Artçı sarsıntılar devam etmektedir, hasarlı binalar için acil tedbir alınmalıdır. Hasarlı binalara girilmemelidir. TMMOB Malatya İl Koordinasyon Kurulu bünyesinde oluşturulan ikinci ekibimiz Pötürge ve Doğanyol ilçelerine ulaşmak üzere yola çıktılar” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız