TMO, 5 litrelik ayçiçek yağını 99 liradan satışa sununca Kütahya'da kuyruk oluştu. Kuyrukta bekleyenlerden Halil Dinçer, “Millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini halk ödetecek” dedi.

TMO önünde 'ucuz yağ' kuyruğu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ülke genelinde 5 litrelik ayçiçek yağını 99 liradan satışa sundu.

Fiyatı 200 liraya kadar çıkan yağı ucuza almak isteyen Kütahyalılar günün erken saatlerinde kurum önüne gelerek soğuk havaya rağmen sırada beklediler.

Gazete Duvar'dan Cansu Aydemir'in haberine göre kurum önünde oluşan yağ kuyruğuna tepki gösteren Mehmet Emre, “Kuyrukları eleştirenler görün memleketin halini. 20 sene sonra memleketi getirdiğiniz nokta bu. Bu millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini elbette ödetecektir bu halk” dedi.

Kuyrukta bekleyen bir başka kişi olan Halil Dinçer ise aynı aileden birden fazla kişinin sıraya girmesine “Ben de kuyruktaydım. Açgözlülükten başka bir şey değil. Kızı, hanımı, babaları kuyrukta. Zaten kişi başına 10 kilo veriyorlar. Nedir bu doyumsuzluk” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kuyrukta beklemeden yağı ucuza almak isteyen vatandaşlar PTTAVM üzerinden de Toprak Mahsulleri Ofisi'nden ayçiçek yağı siparişi verilebiliyor. 5 litrelik yağ, herhangi bir kargo ücreti ödenmeksizin internet üzerinden 101 liradan satılıyor.

tmo-onunde-ucuz-yag-kuyrugu-970728-1.