birgün

20° AÇIK

TMO önünde 'ucuz yağ' kuyruğu

TMO, 5 litrelik ayçiçek yağını 99 liradan satışa sununca Kütahya'da kuyruk oluştu. Kuyrukta bekleyenlerden Halil Dinçer, “Millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini halk ödetecek” dedi.

EKONOMİ 21.01.2022 10:19
TMO önünde 'ucuz yağ' kuyruğu
Abone Ol google-news

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ülke genelinde 5 litrelik ayçiçek yağını 99 liradan satışa sundu.

Fiyatı 200 liraya kadar çıkan yağı ucuza almak isteyen Kütahyalılar günün erken saatlerinde kurum önüne gelerek soğuk havaya rağmen sırada beklediler.

Gazete Duvar'dan Cansu Aydemir'in haberine göre kurum önünde oluşan yağ kuyruğuna tepki gösteren Mehmet Emre, “Kuyrukları eleştirenler görün memleketin halini. 20 sene sonra memleketi getirdiğiniz nokta bu. Bu millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini elbette ödetecektir bu halk” dedi.

Kuyrukta bekleyen bir başka kişi olan Halil Dinçer ise aynı aileden birden fazla kişinin sıraya girmesine “Ben de kuyruktaydım. Açgözlülükten başka bir şey değil. Kızı, hanımı, babaları kuyrukta. Zaten kişi başına 10 kilo veriyorlar. Nedir bu doyumsuzluk” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kuyrukta beklemeden yağı ucuza almak isteyen vatandaşlar PTTAVM üzerinden de Toprak Mahsulleri Ofisi'nden ayçiçek yağı siparişi verilebiliyor. 5 litrelik yağ, herhangi bir kargo ücreti ödenmeksizin internet üzerinden 101 liradan satılıyor.

tmo-onunde-ucuz-yag-kuyrugu-970728-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol