birgün

-3° AÇIK

GÜNCEL 11.11.2020 12:08

TMO’ya ait 5 taşınmaz satılacak

Yozgat’ta, Toprak Mahsulleri Ofisi Yerköy Şubesi mülkiyetinde olan beş taşınmazın satışı için ihale ilanı açıldı. TMO’nun taşınmazlarına ilişkin satış kararına tepki gösteren CHP Milletvekili Ali Keven, “Mirasyedi hayırsız evlat gibi Cumhuriyet’in kurduğu bütün fabrikaları, bütün kurumları sattınız” dedi

TMO’ya ait 5 taşınmaz satılacak

BİRGÜN/ ANKARA

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yerköy Şubesi mülkiyetindeki beş taşınmazın satışa çıkarıldığı öğrenildi. Resmi Gazete’de yayımlanan Gayrimenkul Satış İlanı’na göre TMO, biri Yozgat’ın merkezinde olmak üzere, Yerköy, Şefaatli ve Sorgun’daki beş taşınmazının satışı için harekete geçti.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün, “Sadece buğday ithal eden ve kendi siloları boş dururken özel şirketlerin lisanslı depolarına hububat alımı yaptıran” bir kuruma dönüştürüldüğünü ifade eden CHP’ Milletvekili Ali Keven, karara tepki gösterdi.

“MİRASYEDİ EVLAT GİBİ”

tmo-ya-ait-5-tasinmaz-satilacak-803672-1.
CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven

Keven, lisanslı depoculuğun ticari bir faaliyet yürütülebileceğini ancak bunun TMO’nun devreden çıkarılmasını gerektirmediğini kaydederek şunları söyledi:

“Adım adım tasfiye edilen TMO şimdi de elinde ki taşınmaz tesisleri satışa çıkarıyor. Yozgat Yerköy Şube Müdürlüğü’ne bağlı Osmanpaşa, Sarıkent, Doğankent, Saray ve Sekili tesislerine ait taşınmazlarının satışı için ihale ilanı yayımladı. Toplamda 27 bin ton kapasiteli çelik siloları içinde bulunduran bu tesisler ne yazık ki 13 Kasım’da yapılacak ihaleyle satılacak. Bu satışın ardından sıra daha büyük tesislerin satışı gündeme gelecek. Çiftçinin kara gün dostu olan bir kurumu mahvettiniz. Mirasyedi hayırsız evlat gibi Cumhuriyetin kurduğu bütün fabrikaları, bütün kurumları sattınız. Toprak Mahsulleri Ofisi’nden sonra sıra nereye gelecek?”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız