birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

TMSF, Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri'ni satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri'ni 111 milyon 450 bin lira muhammen bedelle satışa çıkardı.

EKONOMİ 02.07.2022 13:59
TMSF, Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri'ni satışa çıkardı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

TMSF'nin Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri hisseleri ve ticari bütünlüğünün 111 milyon 450 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarılmasına ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayınlandı.

İlanda, satışa çıkan söz konusu ticari ve iktisadi bütünlüğün kapsamının Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri AŞ’deki toplam yüzde 100 oranındaki hisselerden oluştuğu bilgisine yer verildi.

KAPALI ZARF VE AÇIK ARTIRMA USULLERİ BİRLİKTE UYGULANACAK

Muhammen bedeli 111 milyon 450 bin lira olarak belirlenen bütünlük, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle ihaleye çıkarılacak. İhale, TMSF'nin Esentepe'deki binasında 16 Ağustos 2022'de saat 14.30'da yapılacak.

Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri, FETÖ soruşturması kapsamında Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 2016 yılında TMSF’ye devredilmişti.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun