birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Tofaş ve Ford üretime ara veriyor

Tofaş ve Ford, KAP'a yaptıkları açıklamada üretimde ara vereceklerini bildirdi.

GÜNCEL 27.07.2022 09:24
Tofaş ve Ford üretime ara veriyor Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Tofaş bakım-onarım çalışmaları, Ford ise yıllık izinler dolayısıyla üretime ara vereceklerini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Bursa fabrikasında 8-21 Ağustos tarihleri arasında planlı izin kullanımı ile planlı bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üretime geçici olarak ara verecek olan Tofaş tarafından KAP'a yapılan açıklamada "Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup, fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir." denildi.

Dünya gazetesinin haberine göre; Ford Otomotiv ise yıllık izin dolayısıyla fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir."

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos
Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos
Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos
Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol