birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 04.12.2020 13:19

Tokat'ta hastanede temizlik görevlisi olan yurttaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Tokat Devlet Hastanesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Hasan Demir isimli yurttaş yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Hastane Başhekimi, "Covid dışı birimde çalıştırıyorduk. Ama yapacak bir şey yok, tüm toplum gibi o da yakalandı. Maalesef kurtaramadık" dedi.

Tokat'ta hastanede temizlik görevlisi olan yurttaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Tokat Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak görev yapan 51 yaşındaki Hasan Demir, 4 gün önce koronavirüs testi yaptırdı. Tansiyon, şeker ve kalp rahatsızlıkları bulunan Demir, test sonucunun pozitif çıkması ile hastanede tedaviye alındı. Durumu ağırlaşan Demir, entübe edilerek tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesi'nde bugün hayatını kaybetti.

Tokat Devlet Hastanesi'nden ambulans ile alınan Demir'in cenazesi defnedileceği Ağbayır Mezarlığı'na getirildi. Burada Demir'in tabutu ambulansın içerisinden indirilmeden akrabaları ve iş arkadaşlarının katılımı ile koronavirüs tedbirleri çerçevesinde cenaze namazı kılınarak toprağa verildi.

DHA'da yer alan habere göre Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Demir, "Halen hastanemizde tedavileri devam eden personellerimiz mevcut. Bu musibet dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok da sağlık çalışanlarını etkiledi. Üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun. Lütfen bunlar bize ders olsun, verilen maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim. Hasan Demir, yaklaşık 4 gündür tedavi görüyordu. Hızlı ilerleyen bir süreç oldu. Ek hastalıkları da mevcuttu, tansiyon, şeker, kalp krizi geçirmişti önceden. Personelimizi biz Covid dışı birimde çalıştırıyorduk. Ama yapacak bir şey yok, tüm toplum gibi o da yakalandı. Maalesef kurtaramadık" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol