birgün

3° AZ BULUTLU

SPOR 23.07.2021 15:04

Tokyo Olimpiyat Oyunları pandeminin gölgesinde başladı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılışı Japonya Ulusal Stadı'ndaki törenle yapıldı.

Tokyo Olimpiyat Oyunları pandeminin gölgesinde başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yazına ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın "Discover Tomorrow (Yarını Keşfet)" sloganıyla resmi açılışı Japonya Ulusal Stadı'ndaki törenle yapıldı.

206 ülkenin katıldığı Olimpiyat’ta 11 binden fazla sporcu madalya için ter dökecek. 8 Ağustos'taki kapanış törenine kadar sporcular, birçok branşta büyük bir mücadelenin içinde olacak.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi 50'si kadın, 58'i erkek toplam 108 sporcu 18 branşta temsil edecek.

Oyunlara atletizmde 25 sporcuyla katılacak Türkiye, yüzmede 11, güreşte 9, yelkende 8, karatede 7, boks ve judoda altışar, tekvando ile artistik jimnastikte beşer, atıcılıkta 4, bisiklet, halter ve okçulukta 2, badminton, eskrim, kürek ve modern pentatlonda ise birer sporcuyla başarı kovalayacak.

Takım sporlarında Türkiye adına sadece A Milli Voleybol Takımı oyunlarda mücadele edecek.

tokyo-olimpiyat-oyunlari-pandeminin-golgesinde-basladi-901819-1.

OLİMPİYAT İLK KEZ SEYİRCİSİZ

Tokyo 2020, 32. Yaz Olimpiyat Oyunları tarihinde ilk kez seyircisiz gerçekleştirilecek. Kovid-19 nedeniyle Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), oyunlara yurt dışı seyirci kabul edilmemesi yönünde karar almıştı. Organizasyon Komitesi, Tokyo Valiliği, Japonya hükümeti ile IOC üyeleri arasında yapılan toplantının ardından Japonya içinde de seyircinin alınmamasına karar verildi. Müsabakalar sırasında geçmiş olimpiyat oyunlarına ait ses efektlerinin kullanılacağı açıklanmıştı.