birgün

28° AÇIK

DÜNYA 16.07.2021 17:20

Tokyo Olimpiyatları'nda geçiş töreni de iptal edildi

Seyircisiz yapılmasına karar verilen olimpiyatlarda gelenekselleşen ülkelerin sporcularının bayraklarıyla yaptığı geçiş töreni de iptal edildi.

Tokyo Olimpiyatları'nda geçiş töreni de iptal edildi

2020'de yapılması gereken ancak koronavirüs nedeniyle 2021 yazına ertelen Tokyo Olimpiyatları'nda seyirci yasağından sonra gelenekselleşen ülkelerin sporcularının bayraklarıyla yaptığı geçiş töreni de iptal edildi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach’ın verdiği karara gerekçe olarak sadece sporcuların sağlığının gözetildiği belirtildi.

Sporcular geçiş töreninde yer almazken bayrak taşıyıcıların törende yer alıp yer almayacağı ise halen net değil.

IOC Başkanı Bach, yeni tip koronavirüs vaka sayılarında düşüş yaşanması halinde, Tokyo Olimpiyatlarına seyirci kabul edilmesini istedi.

OLİMPİYATLARIN İPTALİ İÇİN 450 BİN İMZA TOPLANDI

Mayıs ayında Japonya Eski Barolar Birliği Başkanı Utsunomiya Kenji'nin açtığı "Hayatımızı Korumak için Tokyo Olimpiyatlarını İptal Et" başlıklı dilekçeye şimdiye kadar 450 binden fazla imza verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol