birgün

24° AZ BULUTLU

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin'e silahlı saldırı: 3 gözaltı

Kayseri'nin Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin'e pazar günü silahlı saldırıda bulunuldu. Polis 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

SİYASET 24.05.2022 17:19
Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin'e silahlı saldırı: 3 gözaltı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin'e, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.00 sıralarında evinin önünde silahlı saldırı düzenlendi. Şahin'e aracında bulunduğu sırada, 3 kişi tarafından tüfekle ateş açıldı. Davut Şahin saldırıdan yara almadan kurtulurken, araçta hasar meydana geldi. Kimlikleri tespit edilen olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Davut Şahin, "Akşam saatlerinde araçla evimin önüne geldiğimde tüfekle açılan ateş sonucu saçmalar araca isabet etti. Ben bu sıra otomobilin içindeydim. Saçmalar şans eseri bana isabet etmedi. Saçmaların hepsi kapının iç kısmına geldi. Saldırıyı gerçekleştirenlerden şikayetçi olduk" dedi.

Şahin 2019'daki yerel seçimlerde AKP'den belediye başkanı seçilmişti.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol