birgün

13° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.10.2020 08:57

Toplu sözleşme haklarını istiyorlar

Toplu sözleşme haklarını istiyorlar

HABER MERKEZİ

İstanbul Bakırköy Belediyesi’nde çalışan Tüm Bel-Sen üyesi emekçiler, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda ve belediye binası önünde yaptıkları eylemlerle bir kez daha toplu iş sözleşmesi (TİS) haklarını istedi.

Belediye yönetimine TİS görüşmelerine başlaması çağrısında bulunan emekçiler, “Her salı ve perşembe bu meydandayız, haklarımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Tüm Bel-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Adem Erdem şu açıklamayı yaptı: “Kendi emekçisiyle çatışma halinde olan bir belediye başkanı var. Bakırköy Belediyesi’nde sağlık emekçileri adına bir anıt dikiliyor, o anıt reklam malzemesi yapılıyor. Ama işçinin gerçeği öyle değil. Bakırköy Belediyesi’nde işçilerin 30 aydır, emekçilerin ise 19 aydır toplu sözleşmeleri bağıtlanmamaktadır. Toplu sözleşmeler bağıtlanana, hak yerini bulana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.” Eyleme, önceki eylemlere katıldıkları için işten atılan Genel-İş üyesi iki işçi ve DİSK’e bağlı sendikaların yöneticileri de katıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız