birgün

14° AÇIK

Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar satışa sunuldu, yurttaşlar akın etti

Türkiye’de ekonomik kriz, Ankara'da toplu taşıma araçlarında unutulan 2 bin 210 adet eşya için yapılan açık artırmada kendini gösterdi. EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bülent Kılıç, yurttaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Tahmin ettiğimizden yoğun bir ilgi var. 2 binin üzerinde ürünümüz var ve satışlar gayet iyi gitti” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 26.06.2022 15:05
Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar satışa sunuldu, yurttaşlar akın etti
Abone Ol google-news

EGO Genel Müdürlüğü, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında ANKARAY ve metro vagonları ile istasyonlar başta olmak üzere EGO otobüslerinde unutulan ancak sahiplerine ulaşılamayan eşyaları açık artırma yöntemiyle satışa sundu.

Ülkenin yaşadığı ekonomik kriz ortamında, sahibi bulunamayan ve yasal bekleme süresi dolan laptoplar, cep telefonları, kameralar gibi birçok teknolojik cihazın da içinde bulunduğu eşya satışına yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açık artırma ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak da yayınlandı.

İHA’nın aktardığına göre EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ve EGO Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen açık artırmada Kayıp Eşya Servisi’nde yaklaşık 1 yıl muhafaza edilen ve sahibine ulaşılamayan cep telefonundan giysiye kadar 2 bin 210 adet eşya satışa çıkarıldı.

EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bülent Kılıç, yurttaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Metro, ANKARAY ve belediye otobüslerimizde unutulan ve sahibine ulaşılamayan eşyalarımızın satışını yapıyoruz. Kendi depomuzda kayıt altına aldığımız eşyaların dokümanını aldıktan sonra Kayıp Eşya Yönetmeliği gereği burada satışa çıkardık. Pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılamayan kayıp eşya satışımızı gerçekleştirdik. Tahmin ettiğimizden yoğun bir ilgi var. 2 binin üzerinde ürünümüz var ve satışlar gayet iyi gitti. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

EŞYALAR GENİŞ YELPAZEDE

Sahipleri 1 yıl içinde ortaya çıkmazsa satış listesine alınan ve halka açık satışa sunulan eşyalar arasında “iç çamaşırı, pantolon, elbise, kaban, eşofman, kazak, tişort, ayakkabı, çizme, kemer, şemsiye, kitap, saz, gözlük, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, matkap, dekopaj, radyo, flüt, kamera, kamera ayağı, tıraş makinesi, çakı, TV kumandası, kelepçe, hesap makinası, kol saati, fotoğraf makinası ve ziynet eşyası” yer aldı.

Görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğünün www.ego.gov.tr başlıklı internet sayfasında yayınlanırken, satış sonrası elde edilen gelir kuruma irat olarak kaydediliyor.

toplu-tasima-araclarinda-unutulan-esyalar-satisa-sunuldu-yurttaslar-akin-etti-1033588-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol