birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 07.03.2021 11:09

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan: Vaka sayıları daha da artabilir

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, "Önümüzdeki günlerde vaka artışının yaşanacağını bilmemiz gerekiyor" ifadeleriyle vaka sayılarında beklenen artışa karşı uyardı.

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan: Vaka sayıları daha da artabilir

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, normalleşmenin ardından vaka sayılarında artış yaşanabileceğini kaydetti.

NTV yayınına katılan İlhan, “Normalleşme Türkiye’nin farklı yerlerinde istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olacak davranış olmaması gerekiyor. Böyle giderse çok daha fazla vaka sayısı artabilir.

Salı gününde normalleşme başladı. Önümüzdeki günlerde vaka artışının yaşanacağını bilmemiz gerekiyor. Önümüzdeki hafta kademeli normalleşmenin vaka sayılarındaki etkisini göreceğiz." dedi.

Kontrollü normalleşme sürecinde 100 bin nüfusa denk gelen haftalık vaka sayılarını içeren yeni harita açıklandı. İstanbul, İzmir ve Ankara'da artış var. En yüksek vaka oranına sahip olan il ise Samsun oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol