birgün

6° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 21.02.2021 10:26

Torunları için Estonya'da bir göl üzerinde buzdan atlı karınca yaptı

Estonyalı bir vatandaş, Baltık Denizine yakın bir göl üzerinde uzun bir kıl testeresi yardımıyla yaklaşık 12 metre çapında bir yuvarlak atlı karınca yaptı.

Torunları için Estonya'da bir göl üzerinde buzdan atlı karınca yaptı

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Ants Ale adlı bir Estonyalı vatandaş, Baltık Denizine yakın bir göl üzerinde torunları için buzdan bir atlı karınca yaptı.

Reuters'in haberine göre, donmuş bir gölün üzerinde uzun bir kıl testeresi yardımıyla yaklaşık 12 metre çapında bir yuvarlak kesen Ale, yuvarlağa iliştirdiği küçük bir motor ile de kestiği yuvarlağın dönmesini sağladı.

Reuters'e konuşan Ale, "Yaptığım ilk atlı karınca. Çok karmaşık değil. Biraz zaman aldı. Bitmesi ve dönmesi için biraz sabırlı olmanız gerek. Bunu bitirmek için torunumla birlikte 4-5 saat çalıştık ve döndürmeye başladık" diye belirtti.

Ale'in atlı karınca üzerinde her gün yeniden işlem yapması gerekiyor çünkü sıfırın altına düşen sıcaklık gece boyu atlı karıncanın bir kısmını donduruyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol