birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 03.10.2019 15:19

Torununa cinsel istismarda bulunan erkek tutuksuz yargılanacak

Torununa cinsel istismarda bulunan erkek tutuksuz yargılanacak

Bağcılar'da 2017 yılında 10 yaşındaki üvey torununa cinsel istismarda bulunduğu için yargılanan 75 yaşındaki N.S.'nin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Davanın ardından konuşan çocuğun ailesi, sanığın tutuklanmamasına tepki gösterdi.

ÇOCUĞUN İFADESİ ALINDI

Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık N.S. ile taraflar katıldı. Duruşmada pedegog eşliğinde cinsel istismara uğrayan E.Ç.'nin ifadesi alındı. E.Ç.'nin dinlenmesinin ardından söz alan şikayetçi avukatı Seren Çiçek de “Mağdurenin hayalle oluşmayacak beyanlarda bulunmaktadır. Bu beyanlar gerçekleri göstermektedir. Sanığın tutuklanmasını talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti ise sanık hakkında uygulanan adli kontrol tedbirinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

Anne S.G. sanığın tutuklanmamasına tepki gösterdi.

İDDİANAME

Hazırlanan iddianamede, Çocuk İzleme Merkezi'nde ifadesi alınan E.Ç.'nin üvey dedesi N.S. tarafından istismara uğradığı belirtiliyor. N.S.'nin “Zincirleme bir şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 8 yıldan 20 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız