birgün

15° AÇIK

YAŞAM 12.09.2017 15:52

Torununun adını verdiği oğlağıyla çarşı pazar geziyor

Torununun adını verdiği oğlağıyla çarşı pazar geziyor

Ankara’nın Beypazarı İlçesi'nde oturan 63 yaşındaki Hamza Karabacak, 3 ay önce annesi ölünce komşusundan satın aldığı oğlağı yanından ayırmıyor. Karabacak, torunu Elif'in adını verdiği oğlak ile her gün çarşıda geziyor.

torununun-adini-verdigi-oglagiyla-carsi-pazar-geziyor-349361-1.

Karabacak, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamaya çalıştığını kaydederek şunları söyledi:"Yavruyken aldım. Bakmaya başladım. Torunumu 5 yıldan beri görmüyorum. Ben de onun adını verdim. 'Elif' gibi seviyorum. Ben bırakıp gideyim arkamdan gelir. Bana çok alıştı. Hayvanı para karşılığında insanlara sevdirdiğimi söyleyenler oluyor. Ben aksine insanlara hayvan sevgisini aşılıyorum. Herkes gelsin sevsin, çocuklar mutlu olsunlar."

torununun-adini-verdigi-oglagiyla-carsi-pazar-geziyor-349362-1.


torununun-adini-verdigi-oglagiyla-carsi-pazar-geziyor-349366-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol