birgün

20° AÇIK

Trabzon’da dayısı tarafından rehin alınan genç kadın: Tutuklanması için ölmemiz gerekmiyor

Trabzon’da yeğeni Selma Hatun B’yi bir evde rehin alan ve tehditlerde bulunan Emrah B. isimli erkek, hakkında yapılan şikayete rağmen ‘eve yaklaşmama’ ve ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı. Üniversite öğrencisi Selma Hatun B, “Bir caninin tutuklanması için benim ya da ailemden birinin ölmesi gerekmiyor” diyerek karara tepki gösterdi.

GÜNCEL 23.03.2021 16:19
Trabzon’da dayısı tarafından rehin alınan genç kadın: Tutuklanması için ölmemiz gerekmiyor
Abone Ol google-news

Trabzon’da yaşayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Selma Hatun B., anneannesini ziyaret için gittiği evde dayısı Emrah B. tarafından 4 saat boyunca rehin alındığı, tehdit ve hakarete uğradığı için şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan şüpheli, 'eve yaklaşmama' tedbiri ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. O anların görüntülerini sosyal medyada paylaşan genç kadın, “Yine bir can gitmeden yardım edin, sesimi duyurun” diyerek yardım istedi.

DHA’nın aktardığına göre olay, geçtiğimiz pazar günü Ortahisar ilçesinde Kalkınma Mahallesi’nde meydana geldi. Selma Hatun B. anneannesinin evine gittiği sırada gelen dayısı tarafından 4 saat boyunca rehin alındı. O anları sosyal medyadan yayınlayan Selma Hatun B. yardım çağrısında bulundu. Görüntülerde genç kadına yönelik tehdit ve hakaretlerde bulunan şüpheli, 4 saat sonra evden ayrıldı.

'CANIMIZA KIYMADAN YARDIM EDİN'

Savcılığa suç duyurusunda bulunan Selma Hatun B., “Dayımın akıl sağlığı yerinde değil. Son dönemlerde de ilaçlarını kullanmadığı için şiddete çok eğimli oldu. Dayım ‘benim raporum var. Size istediğimi yaparım. Bana bir şey olmaz’ diyerek üzerimize geliyor. Canımıza kıymadan lütfen bize yardım edin” dedi. Genç kadının şikâyeti üzerine gözaltına alınan şüpheli, 'eve yaklaşmama' tedbiri ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘BİRİNİN ÖLMESİ GEREKMİYOR’

Sosyal medyada paylaşım Selma Hatun B., karara tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“Dayım tarafından anneannem ve ben 4 saat rehin alındık. Ölüm ile tehdit edildik. Ağzımda torpil patlatma girişiminde bulundu. Daha önce birçok dosyası olmasına rağmen sadece uzaklaştırma kararı ile serbest bırakıldı. Bir caninin tutuklanması için benim ya da ailemden birinin ölmesi gerekmiyor. Saatlerce psikolojik şiddet ve ölüm tehlikesi içindeydik. Yine bir can gitmeden yardım edin bana sesimi duyurun. Ben kendime yaşama ihtimali vermedim. Ölürken canım nasıl az acır diye düşündüm, acımasın diye dua ettim. Bugün yaşıyorum, yarın ne olacak?”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol