birgün

20° AZ BULUTLU

SPOR 02.08.2020 16:33

Trabzonspor Eddie Newton’a emanet

Trabzonspor yeni sezonda takımı Eddie Newton’a emanet etti. Kulüpten yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulumuz, A takımımızda antrenör olarak görev yapan Eddie Newton ile yeni sezonda Teknik Direktör olarak devam edilmesi yönünde karar almıştır” denildi.

Trabzonspor Eddie Newton’a emanet

Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada, halihazırda takımın başında bulunan Eddie Newton’la yola devam etme kararı alındığı belirtildi. Newton, Trabzonspor’un Akhisarspor’u 2-0 yendiği Türkiye Kupası Finali’nde de teknik direktör olarak kulübedeydi.

Bordo-mavili kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulumuz, A takımımızda antrenör olarak görev yapan Eddie Newton ile yeni sezonda Teknik Direktör olarak devam edilmesi yönünde karar almıştır. Newton’a görevinde başarılar dileriz” denildi.

EDDİE NEWTON KİMDİR?

13 Aralık 1971 yılında dünyaya gelen Edward John Ikem Newton 48 yaşında.

İngiliz eski profesyonel futbolcu olup Premier League kulüplerinden Chelsea'de Roberto Di Matteo'nun görev süresince yardımcı teknik direktörlük görevi yaptı ve iki numaralı teknik sorumlu oldu. Ayrıca gözlemcilik konusunda geniş bir ağ ve çevreye sahip olan İngiliz teknik adam, transfer dönemleri için de fikir verebilecek bir isim.

Newton son olarak Trabzonspor'da teknik direktör Hüseyin Çimşir'in ikinci yardımcı antrenörü oldu. Hüseyin Çimşir görevinden ayrıldıktan sonra takımın geçici teknik direktörü olarak görevlendirildi. İngiliz çalıştırıcı, 29 Temmuz 2020'de Trabzonspor'un başında Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız