birgün

15° AÇIK

SPOR 18.08.2021 18:39

Trabzonspor, Siopis'i kadrosuna kattı

Trabzonspor, Aytemiz Alanyaspor'dan futbolcu Manolis Siopis'i kadrosuna kattı. Bordo-mavili ekip, Alanyaspor'a 3 taksit halinde 1 milyon avro bonservis bedeli ödeyecek.

Trabzonspor, Siopis'i kadrosuna kattı

Trabzonspor, Alanyaspor'dan Emmanouil Siopis ile 3 yıllık anllaşmaya vardı.

Trabzonspor, transfer görüşmeleri yaptığı Aytemiz Alanyaspor'dan futbolcu Manolis Siopis'i Trabzon'a getirdi.

Menajeriyle birlikte özel uçakla Trabzon'a gelen Yunan futbolcuyu, havalimanında az sayıda taraftar karşıladı.

Siopis, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Burada bulunduğum için çok teşekkür ederim. Başkanıma da kulübe de teşekkür ederim" dedi.

Trabzonspor, Siopis ile sözleşme imzalandığını duyurdu.

Bordo-mavili ekibin transferle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şöyle:

"Profesyonel futbolcu Emmanouil Siopis ile 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; her bir sezon için 700 bin Euro garanti ücret ödenecektir. Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi şartına bağlı olarak, futbolcuya ödenecek yıllık garanti ücretin %10'u ödenecektir. Anlaşmaya göre, Alanyaspor Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak, 3 (Üç) taksit halinde toplam 1 milyon Euro ödenecektir. Alanyaspor Kulübüne ayrıca; futbolcunun bir başka kulübe transfer olması veya kiraya verilmesi durumunda elde edilen transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla söz konusu kulübe ödenen bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %20'si ödenecektir."

(AA / İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol