Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'dan elde edilen toplam geliri açıkladı

24.08.2019 13:14 SPOR

Trabzonspor’un finanstan sorumlu başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, Yusuf Yazıcı transferinden 110 milyon lira gelir elde ettiklerini açıkladı.

DHA’ya konuşan Ertuğrul Doğan, “Bu yaz 16 futbolcuyu kadromuza kattık. Ödediğimiz bonservis, kiralama ve imza bedeli toplamda 30 milyon 048 bin TL tuttu. Kadromuza yeni katılan oyuncuların bu sezonki maaş ücretlerinin toplamı 41 milyon 728 bin 400 TL. Ayrıca yolları ayırdığımız 8 oyuncumuz için bu yıl 39 milyon 800 bin TL, toplamda ise 62 milyon 195 bin TL'lik maliyetten kurtulduk” ifadelerini kullandı.

Yusuf Yazıcı’nın Lille’e transferinden toplamda 110 milyon 250 bin lira kazandıklarını söyleyen Ertuğrul Doğan, “Bu transfer döneminde yine kulübümüzün finansal yapısına uygun transferler yaparak aynı zamanda saha içinde maksimum verimi alabileceğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Transfer politikamızı bu şekilde sürdüreceğiz. “dedi.

Ertuğrul Doğan, "Kadromuzdaki oyuncuların kalitesine baktığımızda ilerleyen yıllarda hem sportif hem de ekonomik olarak pozitif bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Trabzonspor olarak bunu yapmak zorundayız. Çünkü geçmiş yıllarda maalesef yanlış politikalar yüzünden sadece bir transfere bonservis bedeli olarak yaklaşık 40 milyon lira ödeniyordu. Şimdi bu paraya neredeyse bir takım kuracak kadar oyuncu alabiliyoruz. Camiamızla birlikte bu doğru yoldan ayrılmayacağız. İnşallah daha güzel günler göreceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.