birgün

22° AÇIK

SPOR 24.08.2019 13:14

Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'dan elde edilen toplam geliri açıkladı

Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'dan elde edilen toplam geliri açıkladı

Trabzonspor’un finanstan sorumlu başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, Yusuf Yazıcı transferinden 110 milyon lira gelir elde ettiklerini açıkladı.

DHA’ya konuşan Ertuğrul Doğan, “Bu yaz 16 futbolcuyu kadromuza kattık. Ödediğimiz bonservis, kiralama ve imza bedeli toplamda 30 milyon 048 bin TL tuttu. Kadromuza yeni katılan oyuncuların bu sezonki maaş ücretlerinin toplamı 41 milyon 728 bin 400 TL. Ayrıca yolları ayırdığımız 8 oyuncumuz için bu yıl 39 milyon 800 bin TL, toplamda ise 62 milyon 195 bin TL'lik maliyetten kurtulduk” ifadelerini kullandı.

Yusuf Yazıcı’nın Lille’e transferinden toplamda 110 milyon 250 bin lira kazandıklarını söyleyen Ertuğrul Doğan, “Bu transfer döneminde yine kulübümüzün finansal yapısına uygun transferler yaparak aynı zamanda saha içinde maksimum verimi alabileceğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Transfer politikamızı bu şekilde sürdüreceğiz. “dedi.

Ertuğrul Doğan, "Kadromuzdaki oyuncuların kalitesine baktığımızda ilerleyen yıllarda hem sportif hem de ekonomik olarak pozitif bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Trabzonspor olarak bunu yapmak zorundayız. Çünkü geçmiş yıllarda maalesef yanlış politikalar yüzünden sadece bir transfere bonservis bedeli olarak yaklaşık 40 milyon lira ödeniyordu. Şimdi bu paraya neredeyse bir takım kuracak kadar oyuncu alabiliyoruz. Camiamızla birlikte bu doğru yoldan ayrılmayacağız. İnşallah daha güzel günler göreceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız