birgün

19° AÇIK

Trans kadın öldürüldü, polis "Ne çok i.ne var arkadaş" dedi

İstanbul Avcılar’da seks işçiliği yapan bir trans kadın, sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. Katil zanlısı ise henüz yakalanmadı.

GÜNCEL 03.12.2015 12:54
Trans kadın öldürüldü, polis "Ne çok i.ne var arkadaş" dedi
Abone Ol google-news

İstanbul Avcılar’da seks işçiliği yapan bir trans kadın, sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü.

Bianet'deki Pembe Hayat kaynaklı Ozan Uğur ve Alican Kalan’ın haberine göre, Alev adlı kadın caddede çalıştığı sırada bir erkek tarafından bıçaklandı ve olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayın ardından karakola giden Alev’in arkadaşları da Avcılar Emniyeti’nde sorgulandı.

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, polislerin karakoldaki bekleyiş sırasında “Ne kadar çok ibne var arkadaş” dediğini duyurdu.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, katil zanlısı ise henüz yakalanmadı.

SALDIRI ANKARADA PROTESTO EDİLECEK

Son günlerde gerçekleşen transfobik nefret cinayetlerinin ardından Ankara’daki LGBTİ örgütleri Pembe Hayat, Liseli LGBTİ ve Kaos GL bugün 18.30’da nefret cinayetlerini protesto etmek için Yüksel İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapacak.

10 GÜNDE 3. SALDIRI

İstanbul Maltepe’de 33 yaşındaki trans kadın Nilay 23 Kasım öğle saatlerinde evinde saldırıya uğramıştı. Katil, Nilay’ı bıçakladıktan sonra bornozla boğarak öldürmüş, arkadaşları Nilay’ın cansız bedenine ulaşmıştı.

Polis ise, saldırının ardından harekete geçen ve bilgi almaya çalışan İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nden Kıvılcım Arat’a “Zaten ölmüş, gırtlağı kesilmiş, ne uğraşıyorsunuz” demişti.

20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nde ise İstanbul’da bir trans kadın saldırıya uğramıştı. 19 Kasım’ı 20’sine bağlayan gece saat 3 sularında Şişli Halaskargazi Caddesi’nde trans kadın Adriana levyeyle darp edilmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun