birgün

23° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.01.2020 02:13

Trelleborg’da direniş kazanımla sonuçlandı

Trelleborg’da direniş kazanımla sonuçlandı

MAHİR BAĞIŞ

TrellEborg’daki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Petrol- İş üyesi işçilerin başlattığı grevin kazanımla sonuçlandığı açıklandı. Petrol- İş Sendikası Gebze Şubesi Başkanı Eyüp Akdemir, işverenle sürdürülen görüşmelerin kazanımla sonuçlandığını açıkladı.

10 Aralık 2019’da başladıkları grevi ısrarla devam ettirdiklerini söyleyen Akdemir, “44 gün boyunca grev ateşi hiç sönmeden yanmış ve üyelerimiz hakları için sonuna kadar mücadele etmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde, sınıf dayanışmasının verdiği güçle devam en grevimiz amacına ulaşmıştır” dedi.

Sendika yetkilileri ve işverenlerin anlaşmasına göre, ücretlerde bir buçuk yıllık yüzde 34, ikinci altı ay için enflasyon artı 2 puan zaman, sosyal haklarda ise ortalama yüzde 30 artış sağlandı. Ayrıca grevde geçen süreler için işçilere ikramiye tam ödenecek ve tüm aileyi kapsayacak şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası oluşturulacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız