birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.12.2018 15:02

Tren faciasında ölen HDP Başkan Adayı Yetim, son yolculuğuna uğurlandı

Tren faciasında ölen HDP Başkan Adayı Yetim, son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da meydana gelen Yüksek Hızlı Tren kazasında yaşamını yitiren Urfa’nın Bozova ilçesinde HDP Belediye Başkan aday adayı olan Yusuf Yetim memleketinde toprağa verildi.

Ankara YHT Garı'ndan önceki gün Konya yönüne hareket eden Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu'nun yakınlarında kılavuz lokomotifle çarpışarak raydan çıktı ve üst geçidin ayağına çarptı. Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, 84 kişi de yaralandı.

Kazada ölenlerin arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresinde uzman olarak görev yapan ve 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde HDP'den Bozova ilçe belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan Yusuf Yetim de vardı.

Yetim için memleketi Urfa'da cenaze töreni düzenlendi. Törene; HDP Urfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ile Yetim'in yakınları katıldı.

Yusuf Yetim'in cenazesi Ayanlar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız