birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 23.12.2018 08:10

Tren taşımacılığı güvenli hale gelmiş

Tren taşımacılığı güvenli hale gelmiş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, demiryolları ağı ile ilgili 30 Ekim’de sunulan soru önergesine yanıt verdi. Bakan, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç’u ülkedeki demiryolları ağı ve demiryollarının 2023 stratejisine ilişkin verdiği önergeyi, Ankara’daki tren kazasının ardından yanıtladı.

Bakan Turhan, demiryolu ağının 12 bin 710 kilometreye yükseldiğini iddia ederek; tren hızları, hat kapasitesi ve kabiliyetin artırıldığını kaydetti. Turhan, yolcu ve yük taşımacılığının daha konforlu, güvenli ve hızlı bir hale geldiğini savunup, demiryolunun taşımacılıktaki payının arttığını ifade etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız