birgün

10° AÇIK

Trendyol'dan 'KDV indirimi' açıklaması

Temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin Trendyol’dan yapılan açıklamada “Düzenlemenin satıcılarımızın fiyatlarına yansıtmaları için gerekli adımları atıyoruz” denildi.

EKONOMİ 14.02.2022 17:02
Trendyol'dan 'KDV indirimi' açıklaması
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın cumartesi günü açıkladığı temel gıda ürünlerindeki KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e çekilmesi kararı sonrası online satış platformu Trendyol'dan da açıklama geldi.

Trendyol, uygulama üzerinden satış yapanların indirimi fiyatlara yansıtması için bazı adımlar attıklarını kaydetti.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Trendyol olarak, temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi kararını satıcılarımızın fiyatlarına yansıtmaları için gerekli adımları atıyoruz. Tüketicilerimizin, temel gıda ürünlerine uygun fiyatlı olarak ulaşmasını sağlamak için KDV indiriminin yanı sıra ürün fiyatlarında ek indirim yapan satıcılarımıza Trendyol olarak ekstra komisyon ve kampanya desteği sunmaya başlıyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol