birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.05.2020 19:29

TRT bayramları karıştırdı: '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı'

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı TRT Haber tarafından karıştırıldı. Spikerin haber sunumu sırasında arkasında “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" yazısı görüldü, sosyal medyadan tepki gelince yazı düzeltildi. TRT'den yapılan açıklamada ise, "Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır" denildi

TRT bayramları karıştırdı: '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı'

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı TRT Haber tarafından karıştırıldı.

ANKA'nın haberine göre, 3 ayrı spikerin haber sunumu sırasında arkasında “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" yazısı görüldü.

Sosyal medyadan TRT’ye tepkiler geldi ve yazı düzeltildi.

TRT'DEN AÇIKLAMA: PERSONEL HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TRT, söz konusu olaya ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

TRT Kurumsal hesabından yapılan açıklamada, "TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz" ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ TEKİN: AKP ZİHNİYETİ ELİNİ ATTIĞI YERİ KURUTUYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TRT'nin bayramları karıştırmasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Tekin, "TRT'nin yıllık geliri 2,5 milyar, 5 binden fazla personeli var, parası vergilerimizden ödeniyor yaptıklarına bak. 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı. AKP zihniyeti elini attığı yeri kurutuyor. 3 kaz versen güdemezler" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol