birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.08.2019 15:15

TRT Çocuk'tan Kaz Dağları açıklaması: Günlük tartışmaların uzağındayız

TRT Çocuk, Kaz Dağları'ndaki ağaç katliamını gündeme getiren çocuğun yayından alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

TRT Çocuk'tan Kaz Dağları açıklaması: Günlük tartışmaların uzağındayız

TRT Çocuk'ta yayınlanan bir programa katılan çocuğun Kaz Dağları'ndaki ağaç katliamını dile getirmesi üzerine yayından alınmasıyla ilgili kanaldan açıklama geldi. Kanal, olayı "çocukları günlük tartışmaların uzağında tutmak" olarak savundu.

Açıklamada "TRT Çocuk tam 11 yıldır çevre bilincine dair sayısız içerik üretmiş ve tekrar yayınlarıyla bu bilincin yerleşmesi için büyük gayret sarf etmiştir. Biz TRT Çocuk olarak bütün ailelerin çocuklarını güvenle emanet ettiği kanalımızı günlük tartışmaların hep uzağında tuttuk. Ailelerimiz de bu konuda bize hep destek oldu. Bu tartışmaların bir canlı yayın üzerinden TRT Çocuk'a taşınmaması gerektiğini düşünüyoruz" denildi.

Açıklama şu şekilde:

trt-cocuk-tan-kaz-daglari-aciklamasi-gunluk-tartismalarin-uzagindayiz-611757-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız