birgün

21° AÇIK

TRT'de KJ krizi: Alt yazıda sorumluğu olan personelin kurumla ilişiği kesildi

Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumu'nun haber kanalı TRT Haber'de yayınlanan “Azerbaycan sivillere saldırıyor” ifadesine ilişkin yaptığı açıklamada özür diledi ve ilgili personelin kovulduğunu açıkladı.

MEDYA 06.11.2020 07:27
TRT'de KJ krizi: Alt yazıda sorumluğu olan personelin kurumla ilişiği kesildi
Abone Ol google-news

TRT Haber muhabirinin canlı yayında Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmaları anlattığı sırada, TRT Haber KJ'si "Azerbaycan sivillere saldırıyor" şeklinde alt yazı verdi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren söz konusu KJ'yi yazan personelin işine son verildiğini açıkladı. Eren, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü de ekledi.

Eren Twitter'dan duyurduğu gelişme için şunları yazdı;

"Tabii ki bu olayın vahametinin farkındayız ve sonuna kadar da üzerine gidiyoruz. İlgili personelin sözleşmesi feshedilmiş ve işine son verilmiştir. Olay, devletin ilgili birimleriyle de irtibatlı bir şekilde çok boyutlu soruşturulmaktadır."

​TRT editörü de özür dilemişti

Haber Editörü Mehmet Karaca, söz konusu hata için özür dilemişti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karaca, "Yönettiğim yayında ekrana Azerbaycan ile ilgili yanlış bir altyazı yazdım. TRT ve benim Azerbaycan'ın davasına bakışımız çok nettir. Hata tamamen bana aittir. Zor duruma soktuğum kanalımdan ve kamuoyundan özür dilerim" demişti.

Karaca daha sonra sosyal medya hesabını "korumalı"ya çevirerek, hesabını gizlemişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol