birgün

18° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 17.05.2020 10:24

TRT dizisi salgına rağmen çekimlere başlıyor

Covid-19 salgını nedeniyle çekimlere ara veren TRT'nin dizisi Payitaht Abdülhamid ekibi bayramdan sonra yeniden toplanıyor

TRT dizisi salgına rağmen çekimlere başlıyor

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı 4.7 milyonun üzerine çıkarken yaşamını yitirenlerin sayısı da 310 bini aştı.

Türkiye'de ise Sağlık Bakanı'nın dün yaptığı açıklamaya göre; yaşamını yitirenlerin sayısı 41 artışla 4 bin 96 oldu. Toplam vaka sayısı ise bin 610 kişi artarak 148 bin 67’ye yükseldi.

Set çalışanları ve oyuncular uzun süre çekimlere ara verilmesi için çağrı yapmıştı. Salgın nedeniyle çekimlerine ara verilen Payitaht Abdülhamid ekibi ise bayramdan sonra yeniden toplanıyor. Dizinin çekimlerine yeniden başlanılacağı iddia edildi.

T24'ün haberine göre; TRT 1'nin Es Yapım imzalı dizisi Payitaht Abdülhamid'in seti Koronavirüs salgını nedeniyle durmuştu. Çalışmalara ara veren ekibin ne zaman sete çıkacağı ise bilinmiyordu.

Bülent İnal'ın başrolünü oynadığı dizi ekibi bayram sonrası sete çıkacağı öğrenildi.

4. sezondur ekranda olan dizi birkaç bölüm sonra sezon finali yapacak ve önümüzdeki yıl 5. sezonuyla yeniden ekranda olacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız